Kartlı Kilit Sistemi Nedir Ve Günlük Kullanımdaki Avantajları Nelerdir?


Kartlı Kilit Sistemi Nedir?

Kartlı kilit sistemi, akıllı kart ile çalışan ve bilgisayar tarafından yönetilen ve genellikle pille çalışan bir güvenlik kilit sistemidir. Teknolojinin güvenlik için kartta toplanmış sistemi olarak da adlandırabiliriz. sistem kullanıcılara bir çok avantaj sağlıyor olup sizlere kartlı kilit hizmeti sunarak güvenliğinizi arttırıyoruz. Sahip olmak istediğiniz kartlı sistemin montaj ve yönetimini gerçekleştiriyor aynı zamanda olası bir kart kaybetme durumunda kartınızı devre dışı bırakarak sizlere yeni kart sistemi sağlıyoruz. Kartlı kilitler normal kilitlere nispeten daha fazla güvenilirdir. Normal kilitler güvenlik seviyesi düşük olan ve herhangi bir nesne ile açılabilme özelliğine sahiptir. Fakat sizlere diyarbakir kartlı kilit olarak sunduğumuz kartlı kilitler sayesinde herhangi bir nesne ile kilidin açılmasının önüne geçebiliyoruz. Sadece kendi kartı ve anahtarı ile açılabilen özellikteki kilitlerimiz sayesinde mal ve can güvenliğiniz en yüksek seviyede korunacaktır. Özellikle otel, yurt, ofis ve misafirhaneler gibi toplu yaşam yerlerinde tercih edilen bu kilit sistemi sayesinde kontrol sizlerin elinde olacak. Sadece toplu yaşam yerleri değil normal mesken yerleşim yerlerinde ve çelik kapılara da uygulanabilme özelliği sayesinde günümüzde hemen hemen her yerde kullanılır hale gelmiş durumda.

Kartlı Kilit Sisteminin Çalışma Mekanizması

Kartlı kilit sisteminin kurulumu için bilgisayar yazılımı, kart kodlayıcı ve akıllı kart ekipmanlarının bulunması gerekmektedir. Çünkü kartlı kilit sisteminin kurulumu ve çalışma sisteminde bu ekipmanlara ihtiyaç duyulacaktır. Kartlı kilit sistemi bilgisayar ortamında kurulabilen ve özel bir yazılımla hazırlanan şifreleme ile oluşturulmaktadır. Teknoloji harikası olarak tanımlanabilecek özellikteki bu kartlarımıza bilgisayar ortamında yazılım yüklemesi yapıldıktan sonra aynı bilgisayara kart kodlayıcı cihaz takılıyor ve bu sayede sistem devreye girmiş oluyor. Belirli bir zaman dilimine ayarlanabilen kartlı kilitlerimiz istediğiniz zaman dilimine ayarlayarak dilediğiniz zaman pasif hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Ayarladığınız zaman dilimi sonunda kart otomatik olarak devre dışı kalacak ve kapıyı yeniden açabilmek için yeni bir yazılım ve kuruluma ihtiyaç duyacaksınız. Kısacası çalışma mekanizması tamamen teknolojiden kaynaklanan bu sistem teknolojinin getirdiği tüm rahatlığı ve avantajları içerisinde bulunduruyor. Kullanımı son derece basit ve pratik olan bu sistem sayesinde yüksek bir güvenlik sistemine sahip olacaksınız. Aynı zamanda çelik kapılara da uygulanabilme özelliği ile diyarbakir kartlı kilit evlerinize de monte edebiliyoruz ve bu sayede evlerinizin de güvenlik seviyesini yükseltmiş olacaksınız.

Kartlı Kilit Sistemi Avantajları

Kartlı kilit sistemi birçok avantaj ve fayda sağlayan bir üründür. Bu ürünümüzün avantajları saymakla bitmeyecek kadar çok olup bir kaçından bahsedelim. En büyük avantajı güvenliğin en üst noktada olmasıdır. Bunun yanı sıra kartınız kaybolduğu takdirde normal kilitlerde olduğu gibi kilit göbeğini değiştirmek zorunda değilsiniz. Kaybolan kilidinizi anında devre dışı bırakabilir ve yeni bir kart çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda yeni kart işlemi çok uzun sürmeyecek olup çok kısa bir zaman dilimi içerisinde kapınızı tekrar açabileceksiniz. Bir diğer avantajı ise kartlı kilit sisteminde elinizde birçok anahtarın bulunduğu bir anahtarlık taşımak zorunda değilsiniz çünkü kartlı kilit sistemi sayesinde kapınız sadece plastik bir kart ile açılacaktır. Uzun ömre sahip kartlı kilitleri uzun süre kullanabilecek ve herhangi bir bakım yaptırma gereksiniminde bulunmayacaksınız. Acil bir durum söz konusu olduğunda kapınızı kolaylıkla kilitleyebilecek ve yine acil durumlarda kart ile kolaylıkla kapınızı açabileceksiniz. Bu durum sizlere ciddi anlamda kolaylık ve rahatlık sağlayacaktır. Avantaj konusunda ve teknolojide üstün durumda olan kartlı kilitlerimiz ile sizlerde rahat ve güvenli bir şekilde yaşamınızı sürdürebilirsiniz.