Dnd Sistemi İle Zaman Ve Enerji Tasarrufu Elde Edin

Günümüzde birçok otel yönetimi önceden edindikleri alışkanlıklarıyla yoluna devam etmektedir. Otel misafirleri rahatsız edilmek istemediklerinde kapılarına ‘lütfen rahatsız etmeyiniz’ yazılı DND kartını asarlar. DND ingilizce ‘don’t disturb’ kelimelerinin baş harfleridir. Yine aynı şekilde odaların düzenlenmesi ve temizlenmesi, yatakların düzeltilmesi gerektiğinde yine kapıya DND kartının öbür yüzü olan Please Make Up’ yani ‘lütfen odayı temizleyiniz’ arafını asarlar. Ancak çoğunlukla otel kat personelleri siz özellikle söylemeden odanızdaki çarşaf, yastık kılıfı ve banyo havlularınızı değiştirmezler; bunu özellikle onlardan talep etmeniz gerekir.

Karton DND Kartlarının Dezavantajları

Matbaa tarafından basılan DND kartları üzerinde otelin logosu, adı ve yapılmasını istediğiniz işlem yer almaktadır. Ancak buklet ve otel ekipmanlarını üreten şirketlerde yapılan grafik tasarımlarında pantone renkleri yanlış oluşturulmuşsa ya da otelin ara renklerden oluşan logosu var ise matbaada bu renk boya karışımı neticesinde tutturulamamış olabilir; bu durumda otel kimliğini yansıtmayan bir durum söz konusudur. Ya da DND kartlarının üzerindeki selefon cinsi diğer buklet malzemelerindeki cinsten olmayabilir. Bu uyumsuzluklar hep malzemenin iade edilmesi ve doğru yapılan üretimin gecikmeli olarak teslim edilmesi sonucunu doğurur ki bu durumda otel yönetimi zor durumda kalacaktır.

Otomatik DND Sistemlerinin İşleyişi


Hotel dnd sistemleri ile kağıt kullanımı sona erecektir. Dış panel, zil ve iç panelden oluşan sistem otelinizin logo görselini de içerecek şekilde tasarlanabilmektedir. Otellerde kullanılan oda kartlarını koyduğunuz yuvanın paneline DND otomatik sistemler rahat bir şekilde monte edilebilir. Otel misafiri panel üzerinde yer alan rahatsız etmeyin, odamı düzenleyin, kuru temizleme istiyorum, günlük gazete istiyorum şeklindeki dokunmatik tuşlara iç panelden bastığında kapıdaki dış panelde ilgili ikon yanacaktır ve zil sesiyle kat görevlisini uyaracaktır. Aynı şekilde özel bir program ile kat yönetiminden sorumlu olan kişinin ekranında da bu istekler görülecektir. Bu otomatik sistem, müşteri isteklerinin daha etkin yönetimini sağlayacaktır.

Hotel dnd systemde yer alan led aydınlatmaları karanlık ortamda dahi kolaylıkla belirgin bir şekilde okunabilecek parlaklıktadır. Led aydınlatmalı oda numarası ve dokunmatik ekranlarla müşteri istekleri kolayca karışıklık olmaksızın geciktirilmeksizin yönetilir. Ledler mA seviyesinde elektrik çekerler, dolayısıyla tasarruflu bir kullanım söz konusudur. Dokunmatik led aydınlatmalı ekranlar otelin konseptine uygun çerçeveler kullanılarak monte edilebilirler.

Müşteri Bilgi Uygulaması

Oda içerisinde enerji kaynaklarının kullanıldığına ilişkin sinyal kat görevlisine ulaşır, böylelikle odanızda olduğunuzda rahatsız edilmezsiniz. Misafir iç panelde yer alan rahatsız etmeyiniz butonuna bastığında dış panelde yer almış olan zil yani ding dong zili aktifliğini kaybedecek yani devre dışı kalacaktır. Elektronik uygulama olmasaydı ve siz DND kartınızı kapıya asmayı unutmuş olsaydınız, otel görevlisi oda temizliği veya minibar servisi için kapınızı çalacaktı. Ayrıca otomatik hotel dnd system iç ve dış ünite wireless sistemi vasıtasıyla iletişim kurabilmektedir. Bu durum otelleri, kablo maliyetinden ve bu yönde harcanacak işçilik maliyetinden tasarruf ettirir.

otel DND sistemleri iç ünitesi ve enerji kontrol sistemleri aynı çerçeve içine uygulanabilir, ekstre röleye ihtiyaç duymaksızın 30 Amperlik röle ile çalıştırılabilir. Tamperli cam kullanılan panoda müşteri beklentilerine yönelik ekstra butonlar eklenebilir. Genelde standart olan tasarım ‘ rahatsız etmeyiniz’ ve ‘odamı düzeltiniz’ butonlarıdır. Mifare kartlar ile de kolayca çalışabilen bir sistemdir.

DND Sistemi İle Tasarruf Sağlayın

Klasik sistemde kağıt kullanımı olacağından bu öncelikle hem basım hatalarını getirecek hem de otele zamanında ulaşamayan ürünler iletişim problemlerine neden olacaktır. Ayrıca kağıt kullanımının önemli boyutta kısıtlanmasıyla çevrecilik anlayışına katkıda bulunulacaktır. Otel odalarında enerji kullanımı ve odaya giriş kartı sistemi ile entegre çalışan sistem kendi maliyetini kısa sürede çıkartacaktır. Otel personelinin gereksiz kullanımını önleyecek size personel tasarrufu, enerji tasarrufu ve para olarak geri dönecektir.