Kartlı Kilit Sistemlerinin Amaç Ve Kapsamı Nedir? Kapı Geçiş Kontrol Sistemlerine Giriş

Kartlı kilit sistemleri yetkili kişileri devrede tutarken, yetkisiz kişileri dışarıda tutan sistemlerdir. Yetkili olan insanların işletmelerde çeşitli bölümlere güvenli bir şekilde erişmelerini sağlamaktadır. Tesisin yönetim biçimini büyük oranda etkileyen sistemlerdir. Bu gibi sistemler sayesinde kayıp anahtarların değiştirilmesine gerek yoktur. Eski çalışanların eski anahtarlarının ellerinden alınması da ortadan kalkmış olmaktadır. Kayıp ve çalıştı durumunda kartlar sistemden otomatik olarak devre dışı bırakılır. Kimin hangi alanlara erişebileceği sorununa da çözüm bulunmaktadır. Girişler için ısrar edilmesi veya kapıların zorlanması durumunda sistem ikaz eder. Bazı cihatlar alarm vererek, sistem yönetimini haberdar eder. Montajını yapmış olduğumuz izmir kartlı kilit sistemleri birçok kurum ve işletme tarafından güvenle kullanılmaktadır.

Kartlı Kilit Sistemin Amacı Nedir?

Kartlı kilit sisteminin amacı, manuel anahtarla kapı açma yöntemini elektronik hale getirmektir. Daha kolay kullanım ve konfor sağlamanın yanında, güvenli bir ortam oluşmasıdır. Bir alana veya odaya girmesi gerekmeyen kişilere engel olmak ve onları dışarıda tutmak amacına yöneliktir. Girilmemesi gereken alan ön kapı, arka kapı, garaj kapısı, otel odası, bir sunucu odası, kayıt odası veya herhangi bir gizliliği olan mekan olabilir. Sistem oldukça güvenlidir. Çalışanların giriş çıkışlarının izlenmesi için de bu erişim kontrol sistemi kullanılabilmektedir. Temel olarak sistem genelde kart ile yazılımdan ibarettir. Daha yüksek güvenlik gereken durumlarda ise parmak izi kullanan sistemler devreye girer.

Satış ve Kurulum Sonrası Hizmetler

Montaj sonrası sistemi çalışır vaziyette müşterimize teslim etmeden önce, gerekli teknik bilgiler ve eğitimler firmamız tarafından verilmektedir. Daha çok kartların tanımlanması veya iptal edilmesi konularında müşteri yetkilisi eğitilmektedir. Bununla birlikte sık karşılaşılan arızalar ve çözüm yöntemleri anlatılır. Kurulumu yaptığımız tüm sistemlerimizi kullanan müşterilerimize satış sonrası desteğimiz devam etmektedir. Her türlü sorun ve sorularınızda destek ekibimiz yanınızda olacaktır. Öngörülemeyen arızalarda çözüm üreterek sistemin sürekli çalışmasını sağlayacaktır. Daha fazla bilgi almak ve sistemlerimizi tanımak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Otellerde Nasıl ve Nasıl Çalışır? Kartlı kilit sistemleri konaklama sektörüne prestij katan sistemlerdir. Kartlı kilitlerin düzgün bir biçimde çalışabilmesi için bilgisayar yazılımı ve kart kodlayıcı gereklidir. Tüm kilitler ilk olarak birer birer kapılara monte edilir. Ardından bilgisayara kilit yönetim yazılımı kurulur. Bu şekilde tüm odalar numaralandırılır. Kart kodlayıcı cihaz aynı bilgisayara takılır. Bu şekilde sistem hazır halde bulunur. Bugün firmamızın kurulumunu yapmış olduğu birçok izmir kartlı kilit sistemi ile çalışan oteller ve kurumlar bulunmaktadır.

Bu sistem daha çok günümüzün yoğun konaklama endüstrisi için özel olarak tasarlanmıştır. Misafir ve çalışan personeller için kullanımı çok kolaydır. Çok güvenli ve dayanıklıdır. Bugün otellerde kullanılan bu sistem sadece bir otel kilidi, yani misafir odası kapısını kapatmak için kullanılan bir araç olmayıp yoğunluk ve doluluk yaşayan bir otelin genel olarak çalışmasının önemli bir parçasıdır. Kurulacak sistem işletme yönetiminin ve personelinin kullanmasını kolaylaştıracak biçimde tasarlanmıştır. İşlerini güvenli bir şekilde yürütmeleri adına gereken tüm özelliklere sahiptir. Otele konaklamaya müşteri gelince resepsiyon görevlisi bir iki saniye içinde kodlama cihazı ve kurulan yazılım sayesinde misafire oda kartı tanımlar. Otel misafiri bu kartla konaklayacağı gün sayısı boyunca odanın kapısını açar. Bu kartla aynı zamanda odadaki enerjiyi aktif duruma da getirir. Süre bitiminde kart pasif duruma geçer ve kapı kilitlenir. Bu durumda otel misafiri resepsiyona gidip ya kalacağı süreyi uzatmalıdır ya da odadan çıkışını yapmak zorundadır. Kullanımı basit olmakla birlikte, sistemin arka planında çalışan elektronik devreler ve program sistemleri çalışmaktadır.