Eski Sistemlerin Yenilenmesi Hizmetleri

Daha önce sistemin kurulu olduğu binalarda kartlı kilit yenileme hizmeti veriyoruz. Uzun süreli kullanılan sistemlerde eski teknolojilerin kullanılması, sistemin ekonomik ömrünü doldurması gibi nedenlerle değişim ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Bu tür yenileme işlemlerinde en yeni teknolojik sistemler kullanarak değişim işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

 

Kartlı Kilit Sistemi Nerelerde Nasıl Kullanılmaktadır?

Pek çok kapının ve girişin olduğu yerlerde giriş çıkışların kontrol altında tutulması önemli bir güvenlik sorunudur. Bununla birlikte her bölüme, odaya veya mekana yetkisiz kişilerin girişlerinin engellenmesi gerekir. Aynı zamanda kapıların daha güvenli geçişlere imkan vermesi talep edilir. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilen ve günümüzde birçok binada kullanılan kartlı kilit sistemleri geliştirilmiştir. Sistem, girişlerin kontrol altında tutulmasını talep eden işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Kurumlarda ve işletmelerde güvenliğin sağlanmasında önemli bir sistem olup, amaç her bir girişteki geçişin düzgün bir biçimde sağlanmasıdır. Bu şekilde sadece belirlenen zaman aralığında, yalnızca yetkisi bulunan kişiler tarafından geçişin yapılmasına izin verilmektedir.

Kartlı Kilit Sistemi Hizmetlerimiz

Kapı güvenliğin sağlanması ve manuel anahtar kullanımını devre dışı bırakan kartlı kilit sistemlerinin satışını ve montajını yapmaktayız. Bununla birlikte gerekli hallerde sisteme uyumlu hale getirmek için kapılara tadilat uygulamaktayız. En yeni teknolojinin kullanıldığı kilit sistemlerimiz bakım onarım garantisiyle birlikte parça garantilidir. Sistemin geliştirilmesinde müşterilerimizin talepleri ve önerilerine büyük önem vermekteyiz. Her türlü kartlı kilit sistemleri talebi için en uygun yöntemleri ve ekonomik seçenekleri sunuyoruz.

 

Otel ve Motellerde Kartlı Kilit Sisteminin Kullanımı

Bu sistem en çok otellerde kullanılmaktadır. Otel müşterileri, resepsiyondan kendilerine ayrılan odaların kartlı kilitlerini alarak odalarını kullanabilmektedirler. Bu kartlar yuvaya takıldıktan sonra kapıyı otomatik olarak açar ve elektrik enerjisini devreye sokar, yine çıkışlarda çekildiğinde enerji kesilir ve kapı kilitlenir. Başka bir kartın kapıyı açması mümkün değildir. Her kart için benzersiz şifreleme yapılmaktadır. Aynı şekilde kart görevlilerinin kullandığı kartlar da sadece yetkilendirilen odalarda ve katlarda geçerliliğini korur.

Hastanelerde Kartlı Kilit Sistemlerinin Kullanımı

Bunun dışında hastanelerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Ameliyathanelerde, doğum ünitelerinde, yoğun bakım servislerinde tercih edilmektedir. Ayrıca şirketlerde ve holdinglerde üst düzey yönetici odalarının özel kapılarında da kullanılmaktadır. Buralara personel giriş çıkışı bu şekilde takip edilmektedir. Öğrenci yurtlarında yine bu sistem kullanılmaktadır. Bu sistem ile her öğrenci yalnızca kendi odasına girebilmektedir. Öğrenciler odaları dışında yalnızca yetkilendirildiği yerlere giriş yapabilmektedirler.

Özel Oda ve Bölümlerde Kartlı Kilit Sistemi Kullanımı

Bazı binaların yönetim katlarına veya bloklarına sadece yetkili personelin girişlerine olanak sağlar. Tanımsız kullanıcılar kartlı kilit sisteminde kapıları açamazlar ve geçiş gerçekleştiremezler. Israr edilmesi veya kapının zorlanması durumunda alarm veren özellikli sistemler mevcuttur. Kurum ve

İşletmeye Özel Birimlerde Kartlı Kilit Sistemlerinin Kullanımı

Yine özel toplantıların yapıldığı oda ve koridorlara giriş çıkışlarda kullanılmaktadır. Sadece toplantıya çağırılan personelin veya misafirlerin geçişlerine olanak sağlar. Yine katta görev yapacak diğer personel için de ayrı ayrı yetki tanımlamaları yapılmaktadır. Birçok sistem odası, laboratuvarlar, ar-ge birimleri, özel işlerle görevlendirilmiş ve gizlilik politikasına göre çalışan birimlere geçişlerde de kartlı kilit sistemleri kullanılmaktadır. Sistemde her kullanıcı için ayrı ayrı tanımlama yapılabileceği gibi, sadece tanımlı kapılar için birden fazla karta tek tanımlama da yapılabilir. Kartlar sistem altyapısının bağlı olduğu veri tabanında kayıt olup, giriş çıkışlar ile tanımlı kullanıcı bilgileri kayıt altına alınmaktadır.

Müşterilerimiz kullanım amaçlarına en uygun kartlı kilit sistemlerini kurmaktayız. Bununla birlikte eski teknolojiye sahip kapıl sistemleri için kartlı kilit yenileme işlemlerinde çözüm ortağı olmak istiyoruz. Taleplerin değerlendirilerek en doğru teknolojinin kullanılması ve sistemin çalışır vaziyete getirilmesi aşamasına kadar her türlü teknik çalışmayı ve desteği vermekteyiz.