Otele giriş yapıldıktan sonra görevli tarafından oda giriş kartı verilmektedir. Verilen kart çipli ekrana okutulduktan sonra oda içerisinde elektik elektronik cihazlarının devreye girmesini sağlayan sisteme otel energy saver sistemi denilmektedir. Energy saver sistemleri sayesinde birçok alanda enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Kişinin da dışına çıkması ile oda içerisindeki elektrik akışı otomatik olarak kesilmektedir. Tesiste güvenlik sağlayan bu sistem ile aynı zamanda anlık kullanım avantajları da sağlanmaktadır.

Otel Energy Sistemi Özellikleri

Otel energy saver sistemleri hemen hemen tüm otellerde kullanılmaktadır. Turizm tesislerinin enerji kullanımını büyük oranda da tasarrufa çeviren sistem kolay kurulum ve montajı ile de tercih edilmektedir. Her odaya ayrı olarak kurulan çipli sistem ayrı ayrı kartlarla kullanıcılara sunulmaktadır. Panel misafir kartları ile de kullanılabilmektedir. Resepsiyondan alınan kart anahtar görevi görmektedir. Energy saver yuvasına okutulan kart ile anında aydınlatma mekanizması oda içerisinde devreye girerek hizmet vermeye başlar. Odayı terk ettikten yaklaşık 15 saniye sonra yani kart yuvasından kart çıkarıldıktan sonra oda içerisindeki aydınlatma dâhil tüm elektrik aksanı devre dışı kalmaktadır. Bu şekilde kullanım müşterinin kapatmayı unuttuğu devreleri de devre dışı bırakarak güvenlik ve tasarruf sağlar. Bu şekilde sistem cihazların uzun ömürlü kullanımına katkı sağlamaktadır.

Otel Energy Saver Nasıl Kullanılır

Otel enerji saver sistemleri teslim edilen kartla yalnızca kendi platformunda kullanılabilir. Karanlıkta led aydınlatma bulunan panoya kart yerleştirilerek aydınlatma işletim birimi devreye girmektedir. Sistem kullanımın büyük oranlarda enerji tasarrufu sağlaması kısa sürede sistem kurulumunda harcanan tutarı geri amorte etmektedir. Arıza yapma ihtimalinin çok düşük olduğu sistem, otel çalışanları tarafından da kolayca montaj edilebilmektedir.  Modellerine göre kendi içerisinde kategorilere yarılmaktadır. Kredi kartı ile çalışan energy saver modelleri de mevcuttur. Onların işletim sistemleri daha farklıdır ve her tesiste bulunmamaktadır. Tesis isteğine göre kapı açılmaları oda içerinde bulunan balkon, teras kapılarının açılıp kapanma sistemi de buraya bağlanabilmektedir. Klima çalışmasının devreye girmesini de sağlayan sistem isteğe göre istenilen cihazlarda bağlantı sağlanmaktadır.  Hiçbir risk faktörü barındırmayan sistem olası tehlikelerde otomatik olarak devre dışı kalmaktadır.

Otel energy saver sistemleri akıllı elektrik enerji tasarrufunu sağlamaktadır. Energy saver otellerde, apartlar da, tatil köylerinde ve vip hizmet veren binalarda kullanılmaktadır. Energy saver akıllı kart ya da anahtarlık ile otomatikman çalışan elektrik devrelerini hayata geçirmektedir. Bu sayede birçok avantaj sağlayarak enerji tasarrufunda katkıda bulunur. Energy saver sistemleri montajı kolay olan voltaj regülelidir. Oluşacak herhangi bir arıza ya da durumda otomatikman devre dışına çıkan sistem kullanıcıların mağdur olmasını engelleyerek aydınlatma ve elektrik devrelerin devamlılığını sağlamaktadır.

Otel Energy Saver Sisteminin Yararları

Otel odalarının kapılarında bulunan çipli kart okuyucu sayesinde devreye giren aydınlatma ve elektrik malzemelerinin kullanımını sağlayan sisteme energy saver adı verilmektedir. Energy saver genellikle otellerde kullanılan bir sistemdir. Mekanik bir üretim ile yapılan ve çalışan kart sayesinde oda içerisinde bulunan her şey devreye girerek çalışır duruma gelmektedir. Bu sistemin sunduğu birçok yararı bulunmaktadır. Enerji tasarrufu sağlar.

Oda kullanımı dışına çıkıldığı andan itibaren otomatik olarak elektrik tüketimini kesmektedir. Bu sayede büyük oranda enerji tasarrufu sağlanır. Herhangi bir olumsuzluk durumunda kart devre dışı haline gelerek oluşacak riskleri ortadan kaldırmaktadır. Güvenlikli olduğu için başka kartlarla çalışmamaktadır. Bakım gerektirmeyen yapısı ile 5 volt gibi düşük bir enerji ile devreye girmektedir.

Energy Saver Yapısı

Otel energy saver sistemlerinin yapısı ve montajı kolaydır. Kullanılan yerler çipli sisteme uygun oteller, rezidanslar, tatil köyleri ve vip hizmet veren odalar olmaktadır. Otel odalarının içerisinde bulunan klima, kettle, televizyon, aydınlatma gibi elektrik ile çalışan araçların kart ile devreye girmesini sağlayan sisteme otel energy saver denilmektedir. Odanın sigorta paneline takılarak yapılan montajı sayesinde hiçbir risk bulundurmaz. Karanlıkla kolay kullanım sağlaması ve fark edilmesi için LED aydınlatma ile kurulmaktadır.

Mikro işlemci destekli olarak üretilen sistem harici olarak hiçbir akıllı kart tarafından açılmaz bu sayede güvenlik emniyeti sağlar. Kart okuma sistemi hiçbir problem çıkarmadan rahatlıkla uzun yıllar kullanılmaktadır. Kullanımında belli bir kart yönü ya da ayrı bir işlem gerektirmeden direk kart okuyucu özelliği sayesinde kullanılmaktadır. Otellerde yaygın olarak kullanılan sistem her türlü anahtar ve kapı modeline uygun olarak üretilmektedir.

otel energy saver

Enerji Tasarrufu için Otel Enegy Saver

Otellerde son dönemlerde fazlaca yaygınlaşmaya başlayan otel energy saver sistemleri Türkçe’de “Otellerde Enerji Tasarrufu” anlamına gelir. Adından da anlaşılacağı üzere bu sistemler, otellerde enerji kullanım seviyesini azaltmak ve bu konuda tasarruf yapmak için kullanılır. energy saver sistemi bulunan oteller uzun vadede büyük oranlarda tasarruf yaparak karlarından harcamamış olurlar. hotel Energy Saver sistemi, müşteriler elektronik aletleri açık bırakarak odadan çıktıklarında bunu fark eden ve aletleri otomatik olarak kapatan bir sistemdir. Bu sayede elektronik aletlerin kullanımı azaltılarak enerji tasarrufu yapılabilmektedir. Otellerde enerji tasarrufu yapmak isteyenler için hizmetini sürdüren firmamızda uygun fiyatları bulabilirsiniz. Enerji tasarrufu konusunda hizmet veren firmamız hakkında bilgi almak veya sistem hakkında merak ettiklerinizi sormak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Otel Energy Saver Nasıl Çalışır ve Çalışma Mantığı Nedir?

Otel energy saver ürün olarak röle görevi görür ve otel odalarındaki kapı kilit sistemleri ile uyumlu olarak çalışır. Kartı odanın girişindeki kart yuvasına takarak elektronik aletlerin kullanımı otomatik olarak açılmış olur. Işık, klima, saç kurutma makinesi , telefon ve diğer genel elektronik aletler bu kartlı enerji sistemine bağlıdır ve ortaklaşa çalışır. Yalnızca elektronik değil, havalandırma ve su kullanımı konusunda da energy saver sistemleri kullanılmaktadır. Odadan çıkan müşteriler kartı yuvasından çıkarırlar ve bir süre sonra kart yuvada olmadığı için elektrik, su gibi sistemlerin kullanım yolu tıkanmış olur. Böylece odada kimse olmadığı zaman otomatik olarak enerji tüketen aletler kapanmış olur.

Yeniden odaya girildiğinde ve kart dahili yuvaya takıldığında bu sistem otomatik olarak yeniden aktive olur ve kullanıma hazır hale gelir. Bundan müşterileriniz hiçbir şekilde olumsuz olarak etkilenmez, hatta aletlerin kapatıldığının dahi farkında olmaz. Aynı zamanda test yaparken veya kart yuvasında bir arıza olması durumu da bu sistemlerde göz ardı edilmemiştir. Bu durumlarda manuel olarak geçiş anahtarı kullanılarak elektrik, su kullanımı açılıp kapanabilir. Bu sistemler teknolojik olarak ve sağladığı tasarruf konusunda onlarca testten başarıyla geçmiştir ve yıllar içerisinde sürekli olarak geliştirilmiştir. Müşteri memnuniyetinin yüzde yüze yaklaştığı bu sistemlerin onlarca farklı avantajı bulunmaktadır.

Hotel Energy Saver Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Bu sistemler enerjinin yalnızca müşteriler odayı terk ettiğinde kapatılmasını sağlamaz, aynı zamanda müşterinin kullanımı boyunca da daha düşük tüketim sağlar. Bunu düşük akım geçiren özel yapısıyla gerçekleştirir. Bu sayede aynı oranda kullanımda dahi bu sistemlerin olduğu otellerde faturalar ve diğer maliyetler daha düşük kalacaktır. Yapılan araştırmalara göre bu tasarruf sistemlerini kullanan otellerin enerji konusunda otomatik olarak 30%’a kadar daha fazla tasarruf yapmaktadır. Bu da kullanım seviyesine göre değişmekle beraber yıllık bazda çok ciddi bir tasarruf demektir.Bu sistemlerin diğer bir avantajı hem kurulumunun hem de kullanımının oldukça basit olmasıdır. Arıza sorunlarının minimum düzeyde olduğu sistemde ana rol anahtarda olduğu için her şey çok sade ve kullanışlıdır. Kolay bir şekilde monte edilir ve gerektiği durumda kolayca çıkarılır. Sade bir algoritma ile tasarlandığından herhangi bir arıza oluştuğunda bunu tespit ve tamir etmek çok kolaydır. Ayrıca bu sistemleri kullanan oteller, müşterilerin gözünde daha üst kalite bir izlenime sahiptir. Birçok otel müşterileri anketlerine göre müşteriler enerji tasarruf sistemleri gibi önemli konulara önem veren otelleri daha fazla tercih ettikleri ortaya çıkmıştır.

Otel energy saver üniteleri , kolay montaj olması sayesinde ve dayanıklı malzemeden üretilmiş olması sebebiyle herhangi bir otel ya da misafir ağırlayan işletmelerce tercih edilmektedir. Aynı zamanda bir çok fabrika ve kuruluş artan enerji maliyetlerini düşürmek için energy saver uniteleri ile entegere olarak çalışan sistemler geliştirmektedir. Bazı işletmelerde timer ayarı olan energy saver uniteleri bulunmaktadır. Bu timer ünitesi sayesinde  energy saver kartı takıldıktan belirli bir süre sonra enerji kesilmesi yaşanır. Bu sayede sadece verilmek istenen enerji  tam süre boyunca verilir ve enerji tasarrufu sağlanmış olunur. Artan maliyetleri düşürmekve işletmenize daha fazla yatırım yapmak istiyorsanız yapacağınız ilk işlem enerji ve tüketim tasarrufu olmalıdır.

Energy saver üniteleri kartlı kilit sistemlerinizin çalışmasını etkilemez. Olası ünite arızasında kartlı kilit sistemleriniz otomati olarak çalışmaya devam edecektir.

Somelektronik 1000+ otel ve hotel işletmesine bu zamana kadar energy saver sistemleri ve dnd sistemleri konusunda hizmet vermiş 20 senelik köklü bir firmadır. Sizin işletmenizin de bu enerji tasarrufu gibi konularda yardıma ihtiyacı varise bizimle iletişim sayfasında bulunan form üzerinden iletişime geçebilir ya da info [at] somelektronik.com.tr mail adresine mail yollayabilirsiniz.

Kartlı Kilit Sistemi Kartlı Kilit Sistemi Nedir?

Kartlı kilit sistemi bilgisayar aracılığı ile kontrol edilen ve akıllı kartlarla çalışan bir kilit sistemidir. Kartlı kilit sistemi açma kolu, kart okuyucu, motor mekanizması gibi bileşenlerden oluşur. Genel olarak pille çalışan pratik ve avantajlı bir sistemdir. Kartlı Kilit Sistemleri Nasıl ve Nerelerde Kullanılır? Kartlı kilit sisteminin gerektiği gibi çalışabilmesi için el terminali, akıllı kartlar, bilgisayar yazılımı ve kod okuyucuya ihtiyaç duyulur. Kilitler öncelikle kapılara monte edilir, daha sonrasında bilgisayar kilit yönetim yazılımı kurulur ve tüm odalar numaralandırılır. Sistemin hazır hale gelmesi için yine aynı bilgisayara kart kodlayıcı cihazı takılır. Kartlı kilit sistemi kullanımı oldukça kolaydır. Örneğin bir müşteri otele geldi resepsiyon görevlisi kart kodlama cihazı ve yazılım vasıtasıyla müşteriye bir oda kartı yapar. Müşteri bu oda kartı sayesinde odanın kapısını açar ve odadaki enerjiyi aktif hale getirir. Odadaki ışıklandırma, su ve diğer hizmetler de aktif hale gelir ve müşteri rahatça odayı kullanabilir. Aynı zamanda tesiste bulunan diğer kartlı hizmetlerden de yararlanabilir. Müşterinin konaklayacağı gün süresince kartta ayarlama yapılır ve müşterinin kalacağı gün tamamlandığında kart pasif hale geçer ve kalınacak süre uzatılmadığı müddetçe de kullanılamaz. Kartlı kilit sistemi oteller başta olmak üzere misafirhaneler, öğrenci yurtları tarafından kullanılmaktadır.

Kartlı Kilit Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Kartlı kilit sistemi gerek kullanım kolaylığı gerekse teknoloji ile uyumu ile otellerinize prestij katar. Aynı zamanda metal kilitten daha güvenlidir. Çünkü metal kilitleri herhangi bir obje ile açmak mümkünüdür. Ancak akıllı kart sisteminde yazılımı sayesinde kendi kartı veya anahtarı dışında bir şeyle açamazsınız. Ve metal kilit taşımaktansa yeni teknoloji ile uyumlu akıllı kart taşımak müşterilerinize daha da cazip gelecektir. Ayrıca akıllı kartın enerjiyi aktif hale getirmesi müşteri için yine hoşa gidecek bir özelliktir. Metal anahtarlarda anahtar kaybolursa güvenlik açışından kilit göbeğini değiştirmek zorunda kalırsınız. Ancak akıllı kartta bilgisayar üzerinden kartı iptal edebilir ve yerine yenisini yapabilirsiniz. Kartlı kilitlerimizin bir diğer özelliği ise log tutmadır. Yani odaya giren çıkan herkesin kaydı tutulur. Herhangi bir güvenlik sorununda (eşya çalınması vb.) odaya giren çıkanların listesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kilitli kartların en büyük avantajlarından biri de enerji tasarrufu sağlamalarıdır. Şöyle ki müşteri odadan çıktığında akıllı kartın yerinden çıkması ile enerji sistemi devre dışı olur ve yine bilgisayar üzerinden odanın elektriğini kontrol edebilir gerekmediği durumlarda elektriği kapatabilirsiniz. Pratik yazılımlı bu sistemimiz sayesinde çok hızlı bir şekilde müşteriye akıllı kartı hazırlayıp verebilirsiniz. Yaptığınız tek bir kartla müşteri konakladığı süre boyunca odadaki enerji sistemlerini, kilitli dolapları ve tesisinizin kart ile olan ekstra imkanlarını kullanabilir konaklama süresi bittiği anda kart inaktif olur. Akıllı anahtar sistemi yalnızca müşterilerinize değil çalışanlarınıza da büyük kolaylık sağlar. Örneğin klasik anahtar sisteminde çalışanlarınız odaların rutin bakımını yaparken bir sürü anahtar ile odaları dolaşmak zorunda kalır. Ancak akılı kilit sistemimizde tek bir kart ile sizin yetkilendirdiğiniz tüm odalara girişi sağlayabilir. Aynı zamanda klasik kilitlerde personelin müşterinin çıkıp çıkmadığını anlaması için kapıya vurması gerekir bu iki taraf içinde zahmetli bir iştir. Kartlı sistemde ise personeliniz kartını kapıya okutur eğer müşteri varsa kapı açılmaz ve içerisinin dolu olduğuna dair ışık yanar. Acil durumlarda da misafir kapıyı kilitlemiş dahi olsa iki saniyede yapacağınız bir kart ile kolaylıkla odaya giriş sağlayabilirsiniz. Kartlı kilit sistemi bakım gerektirmeden uzun yıllar kullanılabilir.

Dnd Sistemi İle Zaman Ve Enerji Tasarrufu Elde Edin

Günümüzde birçok otel yönetimi önceden edindikleri alışkanlıklarıyla yoluna devam etmektedir. Otel misafirleri rahatsız edilmek istemediklerinde kapılarına ‘lütfen rahatsız etmeyiniz’ yazılı DND kartını asarlar. DND ingilizce ‘don’t disturb’ kelimelerinin baş harfleridir. Yine aynı şekilde odaların düzenlenmesi ve temizlenmesi, yatakların düzeltilmesi gerektiğinde yine kapıya DND kartının öbür yüzü olan Please Make Up’ yani ‘lütfen odayı temizleyiniz’ arafını asarlar. Ancak çoğunlukla otel kat personelleri siz özellikle söylemeden odanızdaki çarşaf, yastık kılıfı ve banyo havlularınızı değiştirmezler; bunu özellikle onlardan talep etmeniz gerekir.

Karton DND Kartlarının Dezavantajları

Matbaa tarafından basılan DND kartları üzerinde otelin logosu, adı ve yapılmasını istediğiniz işlem yer almaktadır. Ancak buklet ve otel ekipmanlarını üreten şirketlerde yapılan grafik tasarımlarında pantone renkleri yanlış oluşturulmuşsa ya da otelin ara renklerden oluşan logosu var ise matbaada bu renk boya karışımı neticesinde tutturulamamış olabilir; bu durumda otel kimliğini yansıtmayan bir durum söz konusudur. Ya da DND kartlarının üzerindeki selefon cinsi diğer buklet malzemelerindeki cinsten olmayabilir. Bu uyumsuzluklar hep malzemenin iade edilmesi ve doğru yapılan üretimin gecikmeli olarak teslim edilmesi sonucunu doğurur ki bu durumda otel yönetimi zor durumda kalacaktır.

Otomatik DND Sistemlerinin İşleyişi


Hotel dnd sistemleri ile kağıt kullanımı sona erecektir. Dış panel, zil ve iç panelden oluşan sistem otelinizin logo görselini de içerecek şekilde tasarlanabilmektedir. Otellerde kullanılan oda kartlarını koyduğunuz yuvanın paneline DND otomatik sistemler rahat bir şekilde monte edilebilir. Otel misafiri panel üzerinde yer alan rahatsız etmeyin, odamı düzenleyin, kuru temizleme istiyorum, günlük gazete istiyorum şeklindeki dokunmatik tuşlara iç panelden bastığında kapıdaki dış panelde ilgili ikon yanacaktır ve zil sesiyle kat görevlisini uyaracaktır. Aynı şekilde özel bir program ile kat yönetiminden sorumlu olan kişinin ekranında da bu istekler görülecektir. Bu otomatik sistem, müşteri isteklerinin daha etkin yönetimini sağlayacaktır.

Hotel dnd systemde yer alan led aydınlatmaları karanlık ortamda dahi kolaylıkla belirgin bir şekilde okunabilecek parlaklıktadır. Led aydınlatmalı oda numarası ve dokunmatik ekranlarla müşteri istekleri kolayca karışıklık olmaksızın geciktirilmeksizin yönetilir. Ledler mA seviyesinde elektrik çekerler, dolayısıyla tasarruflu bir kullanım söz konusudur. Dokunmatik led aydınlatmalı ekranlar otelin konseptine uygun çerçeveler kullanılarak monte edilebilirler.

Müşteri Bilgi Uygulaması

Oda içerisinde enerji kaynaklarının kullanıldığına ilişkin sinyal kat görevlisine ulaşır, böylelikle odanızda olduğunuzda rahatsız edilmezsiniz. Misafir iç panelde yer alan rahatsız etmeyiniz butonuna bastığında dış panelde yer almış olan zil yani ding dong zili aktifliğini kaybedecek yani devre dışı kalacaktır. Elektronik uygulama olmasaydı ve siz DND kartınızı kapıya asmayı unutmuş olsaydınız, otel görevlisi oda temizliği veya minibar servisi için kapınızı çalacaktı. Ayrıca otomatik hotel dnd system iç ve dış ünite wireless sistemi vasıtasıyla iletişim kurabilmektedir. Bu durum otelleri, kablo maliyetinden ve bu yönde harcanacak işçilik maliyetinden tasarruf ettirir.

otel DND sistemleri iç ünitesi ve enerji kontrol sistemleri aynı çerçeve içine uygulanabilir, ekstre röleye ihtiyaç duymaksızın 30 Amperlik röle ile çalıştırılabilir. Tamperli cam kullanılan panoda müşteri beklentilerine yönelik ekstra butonlar eklenebilir. Genelde standart olan tasarım ‘ rahatsız etmeyiniz’ ve ‘odamı düzeltiniz’ butonlarıdır. Mifare kartlar ile de kolayca çalışabilen bir sistemdir.

DND Sistemi İle Tasarruf Sağlayın

Klasik sistemde kağıt kullanımı olacağından bu öncelikle hem basım hatalarını getirecek hem de otele zamanında ulaşamayan ürünler iletişim problemlerine neden olacaktır. Ayrıca kağıt kullanımının önemli boyutta kısıtlanmasıyla çevrecilik anlayışına katkıda bulunulacaktır. Otel odalarında enerji kullanımı ve odaya giriş kartı sistemi ile entegre çalışan sistem kendi maliyetini kısa sürede çıkartacaktır. Otel personelinin gereksiz kullanımını önleyecek size personel tasarrufu, enerji tasarrufu ve para olarak geri dönecektir.

Kartlı Kilit Sistemleri İle Binaları Güvende Ve Kontrol Altında Tutun Kartlı Kilit Sistemleri Nedir?

Kartlı kilit sistemleri otellerde, pansiyonlarda, apart otellerde, öğrenci yurtlarında, eğitim kurumlarında, tatil köylerinde, rezidanslarda kullanılmaktadır. Genel olarak sıklıkla otellerde tercih edilmektedir. Bu durum hem firmaya hem de müşterilere büyük rahatlık ve kolaylık sağlamaktadır. Güvenlik konusunda tüm soru işaretlerini ortadan kaldırmaktadır.

Neden Kartlı Kilit Sistemleri Kullanılmalıdır?

İşletmeler için de avantajlıdır, yüzlerce anahtarın yapacağı işi tek bir kart ile yapabilmektedir. Bu şekilde kartlı sistemlerle, çalışan personel ve müşterilere değişik yetkiler verilebilmesini sağlıyoruz. İş hızı artırılıp, enerji tasarrufu sağlanmış olan sistemlerde, kart sayesinde hangi kapının hangi kartla açıldığı, açılış saati ve kullanıcı bilgileri kaydebilmenize olanak sağlar. Sistem altyapısının nasıl çalıştığına dair teknik personelimizce gerekli eğitimler verilecektir. Aynı zamanda sorunlarla başa çıkma ve çözümlere yönelik pratik bilgiler paylaşılacaktır. Müşterilerinizin gözünde prestij yaratmayı sağlayarak, anahtar taşıma derdine son veriyoruz. Batı illerinde olduğu gibi Doğu illerimizde van kartlı kilit sistemi kullanan birçok kurum ve otel bulunmaktadır.

Kartlı kilitlerde log tutma özelliği bulunmakta olup, müşterinin oda içinde bir eşyası kaybolma durumunda odaya giren ve çıkanların raporu tutulmaktadır. Bu kartlar ile odanın elektriği kontrol edilmektedir. Misafir odadan dışarı çıktığı zaman odada elektrik kesilmektedir. Bu şekilde de elektrik enerjisinden büyük tasarruf sağlanmaktadır. Misafir tek bir kart ile konakladığı sürece kapı kilidini, enerji tasarruf cihazını, ortak kullanılan kapılarını, otopark giriş ve çıkışını, asansörü kartlı uygulamayı kullanarak kontrol altına alabilmektedir. Eskiden otellerde otel çalışanları bir avuç anahtarla gezip odaları temizlemeye girerlerken şimdi kendi özel kartı ile sadece yetkili oldukları kattaki odaları açabilmektedirler. Odaların herhangi bir tanesinde acil bir durum varsa odanın anahtarını bulmakla zaman kaybetmek yerine kartlı kilitler ile kapının rahat bir biçimde açılması sağlanmaktadır.

Kartlı Sistemlerin Avantajları Nelerdir?

Kartlı sistemler kullanıcıların geleneksel olan anahtarı kullanarak kapıdan giriş ve çıkışı sağlamak yerine kart yardımıyla giriş çıkış yapılmasını sağlar. Yüksek güvenlik sağlayan bir sistemdir. Bu sistemin kurulu olduğu tesislerde uzun vadede zaman ve para tasarrufu sağlamaktadır. Bununla beraber tesislerin güvenliğini de en üst seviyeye çıkarmaktadır. Anahtar kartı kaybettiğiniz zaman endişe duymaya gerek yoktur. Kartı kaybettiğinizde bilgi işlem bölümüne giderek kendinize tanımlı yeni bir kart çıkarabildiğiniz gibi, kaybettiğiniz kartı da devre dışı bıraktırabilirsiniz. Hiç kimsenin bir kart kopyası yapamayacağından emin olabilirsiniz. Kart erişim sistemi sayesinde hangi kartların hangi kapılara eriştiğini görebilirsiniz.

 

Yönetimi resepsiyondaki görevliler veya yetkili personel sağlamaktadır. Her kart için veri tabanı sayesinde log tutulmaktadır. Yazılı sistem ile herkesin hangi kapılara eriştiğini rapor edebilirsiniz. Bir alarmın devreye girmesi durumunda ya da bir şeyin kaybolması durumunda kart erişim sistemi sayesinde kapılardan kimlerin giriş çıkış yaptığı izlenebilmektedir. Sistem kullanıcıların hangi kapılara eriştiğini ve hangi zamanda eriştiklerini gösteren raporlar oluşturabilmektedir. Bu kartlar ile tesislerinizi tamamıyla açıp kapatabilirsiniz. Birkaç dakika içinde birden çok kapıya erişebilen yeni bir kart açabilirsiniz. Bu sistem ile tesisinizi daha modern ve daha güvenli hissedersiniz. Sade yapısı pansiyonlardan 5 yıldızlı otellere, hastanelerdeki ameliyathanelerden yoğun bakım giriş çıkışına kadar her mekanda kullanılmaktadır. Her bütçeye uygun olan tipte ürünler mevcuttur. Paslanmaz çelik malzemeye sahip olup son derece sağlam bir yapısı vardır. Kimileri zink alaşımdan yapılmıştır. 5 dilli kilit mekanizması mevcuttur. Montajını teknik personelimiz en hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlayarak sistemi çalışır vaziyette teslim etmektedir. Sade, modern, klasik tarzda olan tipleri mevcuttur. Uzun pil ömrüne sahiptir. Her çeşit kapıda şık duran modeller vardır. Gelecekteki sistemlerle entegre bir biçimde çalışabilmektedir. Kartlı kilit sistemleri otel idaresine çok büyük rahatlık ve güven sağlamaktadır. Müşterilere çok büyük lüks sağlamaktadır. Her türlü şık ve modern van kartlı kilit sistemlerine firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Kartlı Kilit Sistemlerini Özelikleri Ve Avantajları Kartlı Kilit Sistemleri Nedir?

Kartlı kilitler gerek tasarımı ile gerekse fiyat itibariyle otellerde, hastanelerde, toplu olarak insanların bulunduğu yerlerde tercih edilen sistemlerdir. Kullanımı çok basit olduğu gibi, montajı ve kurulumu da oldukça kolaydır. Sistem, manyetik kartların izin verilen kapılara tanımlanması mantığıyla çalışmaktadır. Bilgisayar sistemi üzerinden her kart için ayrı ayrı yetki tanımlaması yapılır. Kartı elinde bulunan personel veya müşteri sadece kendisinin girişine izin verilen kapıları açabilir. Kartlar giriş ve çıkışları kontrol altında tutarak kullanıcı bilgilerini sistem üzerinde saklar. Sadece belirli gün ve saatler için kısıtlı tanımlamalar da yapabilir. Bu zaman dilimi tamamlandığında, kart devre dışı kalarak çalışmayacaktır.

Talepler Doğrultusunda Yeni Sistemler Geliştiriyoruz

Birçok otel, hastane ve işletme için farklı çözüm teknikleri geliştirmekteyiz. Deneyim ve tecrübelerimizi sektörde hizmet veren diğer üreticilerle paylaşmaktayız. Ürün özelliklerimize ve kalitesine güveniyor, tüm kalite kriterlerini yerine getiren ve üstün performans sergileyen kilit sistemlerinin satışını yapıyoruz. Satış sonrası belirlenen kapı ve mekanlar için profesyonel teknik personelimiz tarafından montajları yapılmaktadır. Bu kilit sistemleri elektronik devrelerden oluştuğu için montajı da yetkili personelimiz tarafından yapılmaktadır. Kullanmış olduğumuz tüm kilit sistemlerimizde yüksek kalite standartlarını garanti ederek, tüm kilit sistemlerinin güvenliğini garanti etmekteyiz. Tüm illerimizde ve konya kartlı kilit sistemlerinde montaj sonrası teknik desteğimiz devam etmektedir.

Kaliteli ve Güvenilir Kilitleme Sistemleri

Elektronik kartlı kilit sistemlerimiz kaliteli paslanmaz çelikten üretilmiştir. Kullanıldığı dış yüzeyi ve kartlar en yüksek hassasiyetle üretilmiştir. Bu kaliteli özelliği ile firmamız güvenli, sağlam ve dayanıklı ürünlerle hizmet verdiğini garanti eder. Firmamızın personeli konusunda eğitimli ve tecrübeli çalışanlarımızdan oluşmaktadır. Günün her saati destek birimine gelen arıza ve çağrılara en kıza sürede cevap vermekte ve gerekli işlemleri yapmaktadır.

Kartlı Kilit Sistemlerinin Özellikleri

Kalın sac ile paslanmaz çelik gövdeye sahiptir. Uzun yıllar boyunca deforme olmadan kullanılır. Montajı çok basit olup kablolamaya gerek duyulmamaktadır. Aslında bunun montajı evdeki kilitlerden çok da farklı olmayıp basit bir biçimde montajı yapılmaktadır. Kilitler elektronik kart ile çalışmaktadır. Bu tarz bir sistemle güvenlik maksimum seviyededir. Misafirlerin kendilerini güvende hissetmeleri adına da aynı zamanda kilidin iç tarafında emniyet mandalı bulunmaktadır. Konaklama yapacak misafirin gün sayısını resepsiyon görevlisi karta tanımlamaktadır. Otel çalışanları odaları temizlemek için süreli ya da süresiz kartlara sahiptirler. Acil bir durum olduğu anda devreye girmek adına arkadan kapı kilitli dahi olsa içeriden kilidi açabilen fonksiyonlara sahip ek güvenlik kartlarına sahiptir. Gerek duyulması durumunda yazılım üzerinden kartların sistem kayıtlarına ulaşılabilmektedir. Kilit çok kolay çalışmakta olup, kilidin açılması için kartın kilide bir iki santim kadar yaklaştırılması yeterlidir.

Kartlı Kilit Sistemlerinin Avantajları

Kartlı kilit sistemleri klasik anahtarlara oranla pek çok avantaja sahiptir. Kartlı kilit sistemleri konaklama sektörüne büyük bir gösteriş ve prestij katmaktadır. Öncelikle müşteri için çok büyük rahatlık ve konfordur. Müşteri cebinde metal anahtar taşımak yerine plastik kart taşımaktadır. Misafirler kesinlikle konfor bakımından kartlı kilit kullanımını anahtar taşımaya tercih etmektedirler. Klasik anahtarlı kilitlere göre daha güvenlidir. Klasik kilitler herhangi bir nesne ile kolayca açılabilirken kartlı kilitlerimiz özel mekanizması sayesinde kendi kartı dışında kesinlikle açılamamaktadır. Klasik kilitlerde anahtar kaybolduğu zaman kilit göbeğini değiştirmek gerekir. Ancak kartlı kilitlerde kaybolan kart sistemden güvenli bir biçimde iptal edilerek devre dışı bırakılmaktadır. Yerine sisteme tanımlı yeni bir kart verilebilmektedir. Sadece büyük otellerin bulunduğu tatil yöreleri değil, aynı zamanda konya kartlı kilit sistemleri kullanan birçok otelde ürünlerimiz kullanılmaktadır.

Kıbrıs Kartlı Kilit Sistemi Kıbrıs Kartlı Kilit Sistemi Nasıl Çalışır?

Kıbrıs’ta özellikle otellerde kullanılan bu sistem, oldukça pratiktir. Son zamanlarda evde de kullanılmaya başlanan bu kıbrıs kartlı kilit sisteminde 4 tane kalem pil kapıya takılır. Resepsiyon tarafına kartlı kilitin çalışması için yazılım kurulur. Kurulan yazılım; oda numaralarını ve kullanıcıları da kapsar. Sadece bir defa olacak şekilde yazılımın içindeki tüm tanımlar el terminali yardımı ile sisteme girilir ve bu sayede numaralar atanır. Sistem kullanım için hazır hale gelmiş olur. Mevcut resepsiyon bilgisayarına bir tane kart kodlama mekanizması takılır. Otele gelen müşterilere sisteme ait kartlardan bir tanesi verilir. Kart verilmeden önce sisteme odada kaç gün kalınacağı girilir. Müşteriye verilen kart ile müşteri istediği zaman odaya girip çıkabilir.

Sisteme tanımlanan gün sayısı bittiğinde kart odanın kapısını açmamak ile birlikte elektrikte israfı önlemek için kesilir. Müşteri ya çıkış yapacaktır ya da kartı kullanmak için otelde kalacağı süreyi uzatacaktır. Müşterinin kartı aktif olduğu an elektrikte aktif hale gelir. Her odanın anahtar için kullanılan kartı farklıdır. Misafirhaneler, öğretmen evlerinde, hazır ofislerde, otellerde ve öğrenci yurtlarında kıbrıs kartlı kilit sistemi sunduğu kolaylık ve avantajlardan dolayı tercih edilebilir. Son derece kullanımı pratik ve kolay olan kartlı kilit son derece verimlidir. Bir nevi akıllı kart olan kartlı kilit sistemi ekipmanları; el terminali, bilgisayar yazılımı, kart kodlayıcıdır. Kartlı kilit sistemi, kasalar için de kullanıma uygun bir sistemdir. Sadece kasalar için değil tesisi kapsayan birçok ürüne kartlı kilit sistemini takmak mümkündür. Bu sistem Kıbrıs’taki çoğu otellerde kullanılmakla birlikte yeni yeni yazlık evlerde de kullanılmaktadır.

Kıbrıs Kartlı Kilit Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Eski usül anahtarlara oranla daha güvenli olan bu sistem 5 dilli mekanizması sayesinde başka bir kart veya anahtar ile açılması neredeyse imkansız denecek kadar zordur. Eski kullanım olan anahtarlarda kayıp gibi bir durum yaşandığında kilit göbeği değişimi zorunlu olurken, kartlı kilitler kaybolma gibi durum oluşursa eski kart bilgisayar da kolaylıkla iptal edilir. Yeni kartıysa bilgisayar üzerinden çıkartmak oldukça basittir. Kartlı kilit müşteriye büyük bir kolaylık sağlar, müşteri cebinde metal bir ürün yerine plastik kart taşır. Sistem eski anahtarlara oran ile daha güvenlidir. Otele veya sistemin olduğu yere gelen müşteriye konfor sağlar. Sistemin log tutma özelliği sayesinde odalardan birine okutulan kart raporlanabilir.

Kartlı kilit sisteminin odadaki elektriği kontrol etmesi elektrik enerjisinde tasarruf yapılmasını sağlar ve gereksiz israfı önler. Müşterinin eğer odada eşya kaybolması gibi bir durum olursa bilgisayardaki kart raporlarından odaya kimlerin girdiğine erişilebilir. Otele gelen müşteriye veya kuruma gelen misafire, sistemdeki yazılımın pratik olması sebebi ile 2 saniye içerisinde kartlı kilit verilebilir. Müşteri elindeki kart ile otopark girişini, odanın içindeki kasayı, ortak kullanım kapıları, enerji tasarruf cihazını asansörü ve çok sayıda uygulamayı kullanabilir. Bu sistemde otel çalışanları rutin işler için bir sürü anahtar taşımaktan kurtulur.

Personele tanımlanan kart ile çalışan kişi, rutin işleri tamamlamak üzere tek bir kart ile bütün odalara giriş yapabilir. Klasik anahtar sisteminde, personel odada müşteri olup olmadığını anlamak için kapıya tıklamak zorundayken, kartlı kilit sistemi ile müşteriyi rahatsız etmeden yanan yeşil ışık ile odada olup olmadığını anlayabilir. Acil durumlarda anahtar bulmakla zaman kaybedilmez, hemen odaya giriş yapılabilir. Kartlı kilit ile resepsiyon takibi kolaylaşır. Hangi odanın kaç kez satıldığı raporun kolayca gözlenebilir. Otele prestij kattığı gibi bakım yaptırılmadan uzun yıllar kullanılabilir.

Kayseri Kartlı Kilit Sistemleri Güvenlik Sistemleri Neden Önemlidir?

Değişen ekonomik şartlar, hızla gelişen teknoloji ve tabi ki güvenli güvenlik sistemleri. Zamanımız da tüm zamanlar gibi birbirine ile entegre süreçlerden oluşur. İşleriniz büyür, kazancınız büyür; sonunda güvenlik ihtiyacınız artar. Kurumunuz büyür, muhataplarınız büyür, müdavimleriniz artar. Dolayısıyla güvenlik ihtiyacınız artar. Hayat devam ettiği sürece örnekler çoğaltılabilir. Bu doğrultudaki en önemli gerçek ise tek bir bireyden, çok büyük kalabalıklara kadar bütün herkesin ilişkide olduğu mekanlar için mutlaka güvenlik sistemlerine ihtiyacı olduğu ile alakalıdır. Türkiye ticaret noktaları ve metropol kent özelliği ön plana çıkan Kayseri ve Türkiye’nin her noktasına hizmet veren kayseri kartlı kilit firmamız ile tanışın, güvenli kapı sistemlerimizi kullanmanın huzurunu yaşayın. Tüm kapı sistemlerine uyum sağlayabilen, dekoratif yapıda herhangi bir bozulma ve ya değişikliğe neden olmadan var olan dokuyu koruyan kilit sistemlerinizi hali hazırdaki kapılar için kullanabileceğiniz gibi, yeni kapı projelerine ekletebilirsiniz. Firmamızla perakende ya da yapı sektörleri için toptan olarak özel anlaşmalar yapabilirsiniz.

Kayseri Kartlı Kilit Sistemleri ve Özellikleri

Dijital teknoloji harikası sistemlerimizin akıllı kullanım özelliklerini tanıdığınızda hem çok şaşıracaksınız hem de yeni nesil kapı kartı sistemlerimizi çok beğeneceksiniz. Çelik döküm gövde, dayanıklı yapısı ile deforme ve yıpranmalara karşı uzun süre dayanıklılık gösteren sistemlerimiz aşama aşama güvenlik prosedürlerine göre çalışır. Sistematik yapısı sayesinde dışarıdan müdahaleye kesinlikle izin vermez. Şifre güncellemeleri, değişiklik veya herhangi özellik değişimler yetkili firma dışındakiler tarafından yapılamaz. Kameralı ve ya kamerasız, yüz tanıma teknolojisine sahip, daha da önemlisi açma kapama faaliyetlerini yaklaşık 1000 kereye kadar hafızasında tutan teknolojisi ile güvenlik oranını hat safhalara taşır. Enerji tasarrufu çalışma sistemlerini katkısı yüzde yüz oranındadır. Kapı teması ile harekete geçen aydınlatma, klima ve diğer elektronik cihazların devreye girmesi ya da devreden çıkması konusunda da akıllı sistem özelliğine sahip olan kayseri kartlı kilit sistemlerini tanıdıkça yapabileceklerine şaşıracaksınız. Estetik görünüm ve ergonomik yapısı sayesinde görselliği ve kullanım kolaylığını bir arada sunar. Tasarımlar metal, ahşap görünümlü renklendirmeli, gizli, oval köşe noktaları ve ya keskin köşe noktaları ile son derece hoş ve uyumlu görünüm sağlar. Paslanma, oksitlenme, kararma ve ya kavrayıcılığını kaybetmeye karşı son derece dayanıklıdır. Diğer taraftan herhangi bir değişiklik gerekmesi halinde hizmet garantisi kapsamında kilit sisteminin tamamı ve ya arızalı kısmı ivedilikle değiştirilir.

Kartlı Kilit Sistemlerinin Yaygın Kullanım Alanları

Özellikle otel, pansiyon, lokal, yurt, yatılı okullar ile kişisel mahremiyetin üst sevide korunması gereken alanlarda kullanmak için son derece ideal olan kartlı kilit teknolojimiz sayesinde hem can, hem mal güvenliğiniz koruma altındadır. İstenmeyen misafirler ve kötü sürprizlerle karşılaşmamak, kaliteli ürün kullanımını rahatlığını olabilecek en uzun zaman periyotlarına taşımak için, sistemlerimizi satışa sunmadan önce binlerce testten geçirip, defalarca denedikten sonra müşterilerimize arz ediyoruz.

Hitap ettiğini kitleler müşterileriniz ve ya sosyal ilişkilerde bulunduğunuz elit unsurlardır. Özellikle ticaret anlayışında ilk intibanızda, hedef noktanın zihninde güvenli olduğunuz kanısını oluşturmanız, uzun ve köklü müşteri ilişkileri edinmeniz açısından önemlidir. Diyelim ki otelcilik işleri ile uğraşıyorsunuz ve müşterileriniz için bizden kartlı kilit hizmet aldınız. Müşterilerinizin güvenli kapı sistemlerini beğenmesi halinde bir sonraki tatil döneminde ve ya, müşteri çevresine tavsiye edilmeniz yönünde pozitif dışsallık sağlar. Bu durum da sektörünüz için önemli bir reklamdır. Sistemlerimizle tanışmak, güvenlik sistemleri ile alakalı bizden şahsi beklentileriniz ve müşteri temsilcilerimiz ile temasa geçmek için web sitemizi mutlaka ziyaret edin.

Eski Sistemlerin Yenilenmesi Hizmetleri

Daha önce sistemin kurulu olduğu binalarda kartlı kilit yenileme hizmeti veriyoruz. Uzun süreli kullanılan sistemlerde eski teknolojilerin kullanılması, sistemin ekonomik ömrünü doldurması gibi nedenlerle değişim ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Bu tür yenileme işlemlerinde en yeni teknolojik sistemler kullanarak değişim işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

 

Kartlı Kilit Sistemi Nerelerde Nasıl Kullanılmaktadır?

Pek çok kapının ve girişin olduğu yerlerde giriş çıkışların kontrol altında tutulması önemli bir güvenlik sorunudur. Bununla birlikte her bölüme, odaya veya mekana yetkisiz kişilerin girişlerinin engellenmesi gerekir. Aynı zamanda kapıların daha güvenli geçişlere imkan vermesi talep edilir. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilen ve günümüzde birçok binada kullanılan kartlı kilit sistemleri geliştirilmiştir. Sistem, girişlerin kontrol altında tutulmasını talep eden işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Kurumlarda ve işletmelerde güvenliğin sağlanmasında önemli bir sistem olup, amaç her bir girişteki geçişin düzgün bir biçimde sağlanmasıdır. Bu şekilde sadece belirlenen zaman aralığında, yalnızca yetkisi bulunan kişiler tarafından geçişin yapılmasına izin verilmektedir.

Kartlı Kilit Sistemi Hizmetlerimiz

Kapı güvenliğin sağlanması ve manuel anahtar kullanımını devre dışı bırakan kartlı kilit sistemlerinin satışını ve montajını yapmaktayız. Bununla birlikte gerekli hallerde sisteme uyumlu hale getirmek için kapılara tadilat uygulamaktayız. En yeni teknolojinin kullanıldığı kilit sistemlerimiz bakım onarım garantisiyle birlikte parça garantilidir. Sistemin geliştirilmesinde müşterilerimizin talepleri ve önerilerine büyük önem vermekteyiz. Her türlü kartlı kilit sistemleri talebi için en uygun yöntemleri ve ekonomik seçenekleri sunuyoruz.

 

Otel ve Motellerde Kartlı Kilit Sisteminin Kullanımı

Bu sistem en çok otellerde kullanılmaktadır. Otel müşterileri, resepsiyondan kendilerine ayrılan odaların kartlı kilitlerini alarak odalarını kullanabilmektedirler. Bu kartlar yuvaya takıldıktan sonra kapıyı otomatik olarak açar ve elektrik enerjisini devreye sokar, yine çıkışlarda çekildiğinde enerji kesilir ve kapı kilitlenir. Başka bir kartın kapıyı açması mümkün değildir. Her kart için benzersiz şifreleme yapılmaktadır. Aynı şekilde kart görevlilerinin kullandığı kartlar da sadece yetkilendirilen odalarda ve katlarda geçerliliğini korur.

Hastanelerde Kartlı Kilit Sistemlerinin Kullanımı

Bunun dışında hastanelerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Ameliyathanelerde, doğum ünitelerinde, yoğun bakım servislerinde tercih edilmektedir. Ayrıca şirketlerde ve holdinglerde üst düzey yönetici odalarının özel kapılarında da kullanılmaktadır. Buralara personel giriş çıkışı bu şekilde takip edilmektedir. Öğrenci yurtlarında yine bu sistem kullanılmaktadır. Bu sistem ile her öğrenci yalnızca kendi odasına girebilmektedir. Öğrenciler odaları dışında yalnızca yetkilendirildiği yerlere giriş yapabilmektedirler.

Özel Oda ve Bölümlerde Kartlı Kilit Sistemi Kullanımı

Bazı binaların yönetim katlarına veya bloklarına sadece yetkili personelin girişlerine olanak sağlar. Tanımsız kullanıcılar kartlı kilit sisteminde kapıları açamazlar ve geçiş gerçekleştiremezler. Israr edilmesi veya kapının zorlanması durumunda alarm veren özellikli sistemler mevcuttur. Kurum ve

İşletmeye Özel Birimlerde Kartlı Kilit Sistemlerinin Kullanımı

Yine özel toplantıların yapıldığı oda ve koridorlara giriş çıkışlarda kullanılmaktadır. Sadece toplantıya çağırılan personelin veya misafirlerin geçişlerine olanak sağlar. Yine katta görev yapacak diğer personel için de ayrı ayrı yetki tanımlamaları yapılmaktadır. Birçok sistem odası, laboratuvarlar, ar-ge birimleri, özel işlerle görevlendirilmiş ve gizlilik politikasına göre çalışan birimlere geçişlerde de kartlı kilit sistemleri kullanılmaktadır. Sistemde her kullanıcı için ayrı ayrı tanımlama yapılabileceği gibi, sadece tanımlı kapılar için birden fazla karta tek tanımlama da yapılabilir. Kartlar sistem altyapısının bağlı olduğu veri tabanında kayıt olup, giriş çıkışlar ile tanımlı kullanıcı bilgileri kayıt altına alınmaktadır.

Müşterilerimiz kullanım amaçlarına en uygun kartlı kilit sistemlerini kurmaktayız. Bununla birlikte eski teknolojiye sahip kapıl sistemleri için kartlı kilit yenileme işlemlerinde çözüm ortağı olmak istiyoruz. Taleplerin değerlendirilerek en doğru teknolojinin kullanılması ve sistemin çalışır vaziyete getirilmesi aşamasına kadar her türlü teknik çalışmayı ve desteği vermekteyiz.