Otel energy saver sistemleri akıllı elektrik enerji tasarrufunu sağlamaktadır. Energy saver otellerde, apartlar da, tatil köylerinde ve vip hizmet veren binalarda kullanılmaktadır. Energy saver akıllı kart ya da anahtarlık ile otomatikman çalışan elektrik devrelerini hayata geçirmektedir. Bu sayede birçok avantaj sağlayarak enerji tasarrufunda katkıda bulunur. Energy saver sistemleri montajı kolay olan voltaj regülelidir. Oluşacak herhangi bir arıza ya da durumda otomatikman devre dışına çıkan sistem kullanıcıların mağdur olmasını engelleyerek aydınlatma ve elektrik devrelerin devamlılığını sağlamaktadır.

Otel Energy Saver Sisteminin Yararları

Otel odalarının kapılarında bulunan çipli kart okuyucu sayesinde devreye giren aydınlatma ve elektrik malzemelerinin kullanımını sağlayan sisteme energy saver adı verilmektedir. Energy saver genellikle otellerde kullanılan bir sistemdir. Mekanik bir üretim ile yapılan ve çalışan kart sayesinde oda içerisinde bulunan her şey devreye girerek çalışır duruma gelmektedir. Bu sistemin sunduğu birçok yararı bulunmaktadır. Enerji tasarrufu sağlar.

Oda kullanımı dışına çıkıldığı andan itibaren otomatik olarak elektrik tüketimini kesmektedir. Bu sayede büyük oranda enerji tasarrufu sağlanır. Herhangi bir olumsuzluk durumunda kart devre dışı haline gelerek oluşacak riskleri ortadan kaldırmaktadır. Güvenlikli olduğu için başka kartlarla çalışmamaktadır. Bakım gerektirmeyen yapısı ile 5 volt gibi düşük bir enerji ile devreye girmektedir.

Energy Saver Yapısı

Otel energy saver sistemlerinin yapısı ve montajı kolaydır. Kullanılan yerler çipli sisteme uygun oteller, rezidanslar, tatil köyleri ve vip hizmet veren odalar olmaktadır. Otel odalarının içerisinde bulunan klima, kettle, televizyon, aydınlatma gibi elektrik ile çalışan araçların kart ile devreye girmesini sağlayan sisteme otel energy saver denilmektedir. Odanın sigorta paneline takılarak yapılan montajı sayesinde hiçbir risk bulundurmaz. Karanlıkla kolay kullanım sağlaması ve fark edilmesi için LED aydınlatma ile kurulmaktadır.

Mikro işlemci destekli olarak üretilen sistem harici olarak hiçbir akıllı kart tarafından açılmaz bu sayede güvenlik emniyeti sağlar. Kart okuma sistemi hiçbir problem çıkarmadan rahatlıkla uzun yıllar kullanılmaktadır. Kullanımında belli bir kart yönü ya da ayrı bir işlem gerektirmeden direk kart okuyucu özelliği sayesinde kullanılmaktadır. Otellerde yaygın olarak kullanılan sistem her türlü anahtar ve kapı modeline uygun olarak üretilmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir