otel energy saver

Enerji Tasarrufu için Otel Enegy Saver

Otellerde son dönemlerde fazlaca yaygınlaşmaya başlayan otel energy saver sistemleri Türkçe’de “Otellerde Enerji Tasarrufu” anlamına gelir. Adından da anlaşılacağı üzere bu sistemler, otellerde enerji kullanım seviyesini azaltmak ve bu konuda tasarruf yapmak için kullanılır. energy saver sistemi bulunan oteller uzun vadede büyük oranlarda tasarruf yaparak karlarından harcamamış olurlar. hotel Energy Saver sistemi, müşteriler elektronik aletleri açık bırakarak odadan çıktıklarında bunu fark eden ve aletleri otomatik olarak kapatan bir sistemdir. Bu sayede elektronik aletlerin kullanımı azaltılarak enerji tasarrufu yapılabilmektedir. Otellerde enerji tasarrufu yapmak isteyenler için hizmetini sürdüren firmamızda uygun fiyatları bulabilirsiniz. Enerji tasarrufu konusunda hizmet veren firmamız hakkında bilgi almak veya sistem hakkında merak ettiklerinizi sormak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Otel Energy Saver Nasıl Çalışır ve Çalışma Mantığı Nedir?

Otel energy saver ürün olarak röle görevi görür ve otel odalarındaki kapı kilit sistemleri ile uyumlu olarak çalışır. Kartı odanın girişindeki kart yuvasına takarak elektronik aletlerin kullanımı otomatik olarak açılmış olur. Işık, klima, saç kurutma makinesi , telefon ve diğer genel elektronik aletler bu kartlı enerji sistemine bağlıdır ve ortaklaşa çalışır. Yalnızca elektronik değil, havalandırma ve su kullanımı konusunda da energy saver sistemleri kullanılmaktadır. Odadan çıkan müşteriler kartı yuvasından çıkarırlar ve bir süre sonra kart yuvada olmadığı için elektrik, su gibi sistemlerin kullanım yolu tıkanmış olur. Böylece odada kimse olmadığı zaman otomatik olarak enerji tüketen aletler kapanmış olur.

Yeniden odaya girildiğinde ve kart dahili yuvaya takıldığında bu sistem otomatik olarak yeniden aktive olur ve kullanıma hazır hale gelir. Bundan müşterileriniz hiçbir şekilde olumsuz olarak etkilenmez, hatta aletlerin kapatıldığının dahi farkında olmaz. Aynı zamanda test yaparken veya kart yuvasında bir arıza olması durumu da bu sistemlerde göz ardı edilmemiştir. Bu durumlarda manuel olarak geçiş anahtarı kullanılarak elektrik, su kullanımı açılıp kapanabilir. Bu sistemler teknolojik olarak ve sağladığı tasarruf konusunda onlarca testten başarıyla geçmiştir ve yıllar içerisinde sürekli olarak geliştirilmiştir. Müşteri memnuniyetinin yüzde yüze yaklaştığı bu sistemlerin onlarca farklı avantajı bulunmaktadır.

Hotel Energy Saver Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Bu sistemler enerjinin yalnızca müşteriler odayı terk ettiğinde kapatılmasını sağlamaz, aynı zamanda müşterinin kullanımı boyunca da daha düşük tüketim sağlar. Bunu düşük akım geçiren özel yapısıyla gerçekleştirir. Bu sayede aynı oranda kullanımda dahi bu sistemlerin olduğu otellerde faturalar ve diğer maliyetler daha düşük kalacaktır. Yapılan araştırmalara göre bu tasarruf sistemlerini kullanan otellerin enerji konusunda otomatik olarak 30%’a kadar daha fazla tasarruf yapmaktadır. Bu da kullanım seviyesine göre değişmekle beraber yıllık bazda çok ciddi bir tasarruf demektir.Bu sistemlerin diğer bir avantajı hem kurulumunun hem de kullanımının oldukça basit olmasıdır. Arıza sorunlarının minimum düzeyde olduğu sistemde ana rol anahtarda olduğu için her şey çok sade ve kullanışlıdır. Kolay bir şekilde monte edilir ve gerektiği durumda kolayca çıkarılır. Sade bir algoritma ile tasarlandığından herhangi bir arıza oluştuğunda bunu tespit ve tamir etmek çok kolaydır. Ayrıca bu sistemleri kullanan oteller, müşterilerin gözünde daha üst kalite bir izlenime sahiptir. Birçok otel müşterileri anketlerine göre müşteriler enerji tasarruf sistemleri gibi önemli konulara önem veren otelleri daha fazla tercih ettikleri ortaya çıkmıştır.

Otel energy saver üniteleri , kolay montaj olması sayesinde ve dayanıklı malzemeden üretilmiş olması sebebiyle herhangi bir otel ya da misafir ağırlayan işletmelerce tercih edilmektedir. Aynı zamanda bir çok fabrika ve kuruluş artan enerji maliyetlerini düşürmek için energy saver uniteleri ile entegere olarak çalışan sistemler geliştirmektedir. Bazı işletmelerde timer ayarı olan energy saver uniteleri bulunmaktadır. Bu timer ünitesi sayesinde  energy saver kartı takıldıktan belirli bir süre sonra enerji kesilmesi yaşanır. Bu sayede sadece verilmek istenen enerji  tam süre boyunca verilir ve enerji tasarrufu sağlanmış olunur. Artan maliyetleri düşürmekve işletmenize daha fazla yatırım yapmak istiyorsanız yapacağınız ilk işlem enerji ve tüketim tasarrufu olmalıdır.

Energy saver üniteleri kartlı kilit sistemlerinizin çalışmasını etkilemez. Olası ünite arızasında kartlı kilit sistemleriniz otomati olarak çalışmaya devam edecektir.

Somelektronik 1000+ otel ve hotel işletmesine bu zamana kadar energy saver sistemleri ve dnd sistemleri konusunda hizmet vermiş 20 senelik köklü bir firmadır. Sizin işletmenizin de bu enerji tasarrufu gibi konularda yardıma ihtiyacı varise bizimle iletişim sayfasında bulunan form üzerinden iletişime geçebilir ya da info [at] somelektronik.com.tr mail adresine mail yollayabilirsiniz.