Kartlı Kilit Sistemleri İle Binaları Güvende Ve Kontrol Altında Tutun Kartlı Kilit Sistemleri Nedir?

Kartlı kilit sistemleri otellerde, pansiyonlarda, apart otellerde, öğrenci yurtlarında, eğitim kurumlarında, tatil köylerinde, rezidanslarda kullanılmaktadır. Genel olarak sıklıkla otellerde tercih edilmektedir. Bu durum hem firmaya hem de müşterilere büyük rahatlık ve kolaylık sağlamaktadır. Güvenlik konusunda tüm soru işaretlerini ortadan kaldırmaktadır.

Neden Kartlı Kilit Sistemleri Kullanılmalıdır?

İşletmeler için de avantajlıdır, yüzlerce anahtarın yapacağı işi tek bir kart ile yapabilmektedir. Bu şekilde kartlı sistemlerle, çalışan personel ve müşterilere değişik yetkiler verilebilmesini sağlıyoruz. İş hızı artırılıp, enerji tasarrufu sağlanmış olan sistemlerde, kart sayesinde hangi kapının hangi kartla açıldığı, açılış saati ve kullanıcı bilgileri kaydebilmenize olanak sağlar. Sistem altyapısının nasıl çalıştığına dair teknik personelimizce gerekli eğitimler verilecektir. Aynı zamanda sorunlarla başa çıkma ve çözümlere yönelik pratik bilgiler paylaşılacaktır. Müşterilerinizin gözünde prestij yaratmayı sağlayarak, anahtar taşıma derdine son veriyoruz. Batı illerinde olduğu gibi Doğu illerimizde van kartlı kilit sistemi kullanan birçok kurum ve otel bulunmaktadır.

Kartlı kilitlerde log tutma özelliği bulunmakta olup, müşterinin oda içinde bir eşyası kaybolma durumunda odaya giren ve çıkanların raporu tutulmaktadır. Bu kartlar ile odanın elektriği kontrol edilmektedir. Misafir odadan dışarı çıktığı zaman odada elektrik kesilmektedir. Bu şekilde de elektrik enerjisinden büyük tasarruf sağlanmaktadır. Misafir tek bir kart ile konakladığı sürece kapı kilidini, enerji tasarruf cihazını, ortak kullanılan kapılarını, otopark giriş ve çıkışını, asansörü kartlı uygulamayı kullanarak kontrol altına alabilmektedir. Eskiden otellerde otel çalışanları bir avuç anahtarla gezip odaları temizlemeye girerlerken şimdi kendi özel kartı ile sadece yetkili oldukları kattaki odaları açabilmektedirler. Odaların herhangi bir tanesinde acil bir durum varsa odanın anahtarını bulmakla zaman kaybetmek yerine kartlı kilitler ile kapının rahat bir biçimde açılması sağlanmaktadır.

Kartlı Sistemlerin Avantajları Nelerdir?

Kartlı sistemler kullanıcıların geleneksel olan anahtarı kullanarak kapıdan giriş ve çıkışı sağlamak yerine kart yardımıyla giriş çıkış yapılmasını sağlar. Yüksek güvenlik sağlayan bir sistemdir. Bu sistemin kurulu olduğu tesislerde uzun vadede zaman ve para tasarrufu sağlamaktadır. Bununla beraber tesislerin güvenliğini de en üst seviyeye çıkarmaktadır. Anahtar kartı kaybettiğiniz zaman endişe duymaya gerek yoktur. Kartı kaybettiğinizde bilgi işlem bölümüne giderek kendinize tanımlı yeni bir kart çıkarabildiğiniz gibi, kaybettiğiniz kartı da devre dışı bıraktırabilirsiniz. Hiç kimsenin bir kart kopyası yapamayacağından emin olabilirsiniz. Kart erişim sistemi sayesinde hangi kartların hangi kapılara eriştiğini görebilirsiniz.

 

Yönetimi resepsiyondaki görevliler veya yetkili personel sağlamaktadır. Her kart için veri tabanı sayesinde log tutulmaktadır. Yazılı sistem ile herkesin hangi kapılara eriştiğini rapor edebilirsiniz. Bir alarmın devreye girmesi durumunda ya da bir şeyin kaybolması durumunda kart erişim sistemi sayesinde kapılardan kimlerin giriş çıkış yaptığı izlenebilmektedir. Sistem kullanıcıların hangi kapılara eriştiğini ve hangi zamanda eriştiklerini gösteren raporlar oluşturabilmektedir. Bu kartlar ile tesislerinizi tamamıyla açıp kapatabilirsiniz. Birkaç dakika içinde birden çok kapıya erişebilen yeni bir kart açabilirsiniz. Bu sistem ile tesisinizi daha modern ve daha güvenli hissedersiniz. Sade yapısı pansiyonlardan 5 yıldızlı otellere, hastanelerdeki ameliyathanelerden yoğun bakım giriş çıkışına kadar her mekanda kullanılmaktadır. Her bütçeye uygun olan tipte ürünler mevcuttur. Paslanmaz çelik malzemeye sahip olup son derece sağlam bir yapısı vardır. Kimileri zink alaşımdan yapılmıştır. 5 dilli kilit mekanizması mevcuttur. Montajını teknik personelimiz en hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlayarak sistemi çalışır vaziyette teslim etmektedir. Sade, modern, klasik tarzda olan tipleri mevcuttur. Uzun pil ömrüne sahiptir. Her çeşit kapıda şık duran modeller vardır. Gelecekteki sistemlerle entegre bir biçimde çalışabilmektedir. Kartlı kilit sistemleri otel idaresine çok büyük rahatlık ve güven sağlamaktadır. Müşterilere çok büyük lüks sağlamaktadır. Her türlü şık ve modern van kartlı kilit sistemlerine firmamızdan ulaşabilirsiniz.